29.11.21

Будьте уважні і обережні - СНІД

Будьте уважні і обережні - СНІД | КПІ ім. Ігоря Сікорського:   Україна залишається в категорії країн з концентрованою стадією епідемії ВІЛ-інфекції, що зосереджена серед окремих груп населення високого ризику інфікування ВІЛ.

Щодня в ДТП гине 9 українців

21 листопада — Всесвітній день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод. Цього дня в світі вшановують пам’ять людей, які загинули або були травмовані на дорогах, а також висловлюють співчуття та підтримку всім потерпілим унаслідок ДТП та їхнім сім’ям.

За даними ООН, щорічно в результаті ДТП гине майже 1,3 млн людей, ще 50 млн людей отримують травми. 50% всіх випадків смертей припадає на пішоходів, мотоциклістів і велосипедистів. 

В Україні рівень смертності внаслідок ДТП один із найвищих в Європі. Щороку ми втрачаємо на дорогах в середньому 3 тис. своїх громадян. Щодня на автошляхах нашої країни гинуть 9 людей, а 83 — отримують травми. 

Запобігти смерті і травмуванню на дорозі можливо. Для цього усім учасникам дорожнього руху потрібно ретельно дотримуватися правил дорожнього руху. 

Значно підвищує ймовірність аварії перевищення швидкості. Коли швидкість перевищено всього на 1%, ризик смертельної аварії збільшується на 4%. Імовірність смерті пішохода, якого збило авто, що рухається зі швидкістю 65 км/год, у 4,5 рази вище в порівнянні зі швидкістю 50 км/год.

З 20 тис. ДТП з загиблими або травмованими, що сталися в Україні за період 01.01.2021-31.10.2021, найбільше, майже 8 тис. — спричинено перевищенням безпечної швидкості. 

Крім перевищення швидкості і порушення правил дорожнього руху, причинами смертей і травмувань на дорозі можуть стати: керування транспортним засобом у стані сп’яніння, використання мобільного телефону за кермом, ігнорування пасків безпеки та дитячих автокрісел, перехід дороги пішоходами у невстановленому місці тощо.

На кожну з цих причин можна вплинути і попередити найстрашніше. Наприклад, використання пасків безпеки знизить ризик смерті водія та пасажирів на передньому сидінні на 45-50%, ризик травм – на 20-45%. Пристебнуті

 паски безпеки на задніх сидіннях знижують ризик смертельних та серйозних травм на 25%, незначних травм – до 75%. 

Використання дитячих автокрісел знижує вірогідність смерті в результаті аварії на 90% (для дітей грудного віку) чи на 54-80% (для дітей раннього віку). Заднє сидіння — більш безпечне місце для дітей.

Пам’ятайте про ризик на дорозі! Бережіть себе і не наражайте на небезпеку тих, хто поряд!

27.11.21

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння й ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.

  🌾Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо — українці.
Заплачте! Затужіть! Заголосіть!
Померлі люди стогнуть з тої днини,
Й благають: українці, донесіть
Стражденний біль голодної країни.
Згадайте нас — бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.