1 грудня 2018 року відмічається 30-річчя Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом під девізом «Знай свій ВІЛ-статус».
За оцінками Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), понад 9,4 мільйона людей, що живуть з ВІЛ, все ще не знають свого статусу.
Коли людина заражається вірусом імунодефіциту людини(ВІЛ), він починає нещадно руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед різноманітними хворобами.
Деякі інфіковані незабаром після зараження відчувають короткочасне нездужання: біль в горлі, лихоманку, висипи, пронос і т.п. Іноді збільшуються лімфатичні вузли, але подібні симптоми притаманні багатьом іншим захворюванням, тому людям не спадає на думку, що це може бути ВІЛ.
Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре на протязі багатьох років і навіть не знати про інфікування. Потім імунна система уражається настільки, що організм людини стає нездатним боротися з хворобами – це остання стадія ВІЛ-інфекції і називається вона СНІД. Хворий на СНІД помирає не від самої хвороби, а від супутніх захворювань, частіше туберкульоз та онкологічні захворювання.
Але в наш час навіть ВІЛ-інфекція не вирок. За умови раннього виявлення хвороби і отримання своєчасної терапії, людина може жити повноцінно впродовж багатьох років.
Тому життєво важливо кожному з нас якомога раніше та швидше зробити тест на ВІЛ. В кожній амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги є кабінети добровільного консультування та тестування, де кожен житель міста може зробити безкоштовно, анонімно тест на ВІЛ, отримати консультацію щодо профілактики ВІЛ/СНІДу.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Залиште, будь ласка, свій коментар, відгук, зауваження тощо. Щиро дякую!