Посилання на ресурси для вчителів предмета «Захист України»
від Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою
які допоможуть вам підвищити військову кваліфікацію майже з будь-яких напрямів та підготуватися до проведення уроків.
Спротив G7
Інформаційний ресурс, створений управлінням підготовки (G7) штабу Командування Сил територіальної оборони ЗСУ. Він містить, мабуть, найбільшу в інтернеті базу знань з військової справи. Матеріали поділені на 17 підгруп, в які входять уроки з вогневої, психологічної, інженерної підготовки та інших напрямів. На сайті ви також знайдете законодавчу базу та добірку військових настанов.
Combat Raccoon
Дослівно «Бойовий єнот» – це YouTube-канал з перекладами матеріалів військового спрямування. Переміщення та засідка взводом, як коригувати «арту» чи застосувати ПТКР «Фагот» – усе це є тут. Канал нараховує більше 60 корисних відео.
Базова військова підготовка
Навчальний відеокурс, який учить правильно поводитися зі зброєю, пересуватися у бойових умовах, користуватися укриттями, маскуватися, орієнтуватися на місцевості та обладнувати позиції. Автор відеоуроків – військовослужбовець з позивним Сирієць. Якщо ви хочете пригадати базу, то вам сюди.
Алгоритм M.A.R.C.H.
У цьому відео показується алгоритм допомоги пораненому M.A.R.C.H. Його рекомендовано застосовувати в жовтій або зеленій зоні, коли ви не перебуваєте під вогнем та можете сконцентруватися на наданні допомоги пораненому в повному обсязі. Алгоритм визначає пріоритети і порядок дій у наданні допомоги пораненому.
Онлайн-курс домедичної допомоги
Українська платформа онлайн-освіти Prometheus запустила онлайн-курс першої домедичної допомоги в умовах війни. У цьому курсі теж розглядається протокол M.A.R.C.H., але більш детально. До того ж на кожному етапі ви зможете перевірити свої знання за допомогою контрольних питань.
TacticMedAid
Мобільний застосунок TacticMedAid має два напрямки: цивільний та військовий. Цивільна частина направлена здебільшого на зупинку кровотечі, оскільки крововтрата вважається найрозповсюдженішою та найнебезпечнішою причиною смерті в умовах війни. Частина для військових містить пояснення алгоритмів дій на різні поширені види травм та поранень в умовах бойових дій.
Бібліотека The Mozart Group
Мінібібліотека для українських військових. У ній зібрана корисна інформація – від тактики ведення бою до інструкцій з використання зброї, роботи з вибухівкою і наданням медичної допомоги. Також є додаток для Android, але у вигляді apk-файлу, тобто ви маєте самостійно встановити його на свій страх і ризик.
Мінна справа
YouTube-проєкт Kurt Oberst містить серію навчальних відеофільмів, які стосуються мінно-вибухової справи. Інженерні боєприпаси, робота щупом, розтяжки і таке інше.
BezMin.info
БезМін – проєкт про безпеку. Ми говоримо про вибухонебезпечні предмети: як навчитися бачити та уникати небезпеки
https://www.facebook.com/BezMin.info
Курс з інформування про ризики вибухонебезпечних предметів
Цей онлайн-курс підвищить рівень ваших знань про те, як діяти в небезпечних ситуаціях.
Ви дізнаєтесь про правила та алгоритми безпечної поведінки при виявленні міни або іншого вибухонебезпечного предмета.
Ви з більшою впевненістю зможете пересуватися по місцевості, де проходив або проходить збройний конфлікт.
Психологічна допомога
Ще один онлайн-курс від Prometheus під назвою «Базова психологічна допомога в умовах війни». Перший модуль курсу – «Червона зона» – присвячений роботі з кризовими станами, другий модуль – «Жовта зона» – розкриває способи справлятися з помірним стресом, а третій блок – «Зелена зона» – надає практики для повернення до нормального життя після пережитого.
Керування Мavic 3 та Autel EVO II
Онлайн-курс від Фонду «Повернись живим» на платформі Prometheus надає основи тактики застосування коптерів DJI Мavic 3 та Autel EVO II у бойових умовах. Курс не містить вичерпних знань, необхідних оператору квадрокоптера, але дає концентровану базу, достатню для початку роботи.
Платформа «Яблуня»
«Яблуня» – це інформаційна платформа для базової військової підготовки. На платформі зібрана з різних публічних джерел теорія з основних тем військової справи, а також корисні посилання, списки тренінгових центрів, курсів. Ресурс буде більше корисний новачкам у військовій справі, але ознайомитись з ним усе одно варто.
База ресурсів УМІТИ
https://umity.in.ua/concepts/?search=military
Агенція екстреної медичної допомоги
Алгоритм «MARCH»
https://aemc.org.ua/info/article/168/
Основні навчальні програми
Основні навчальні програми, навчальні програми курсів за вибором та факультативів, основні підручники, додаткові підручники та навчальні посібники, методична література.
«Захист України» від Ганни Ягнич
Блог вчителя Тернопільського міжшкільного ресурсного центру ТМР (Тематичний план №2)
Збірник дидактичних ігор з предмета «Захист України»
Тематичний план №1
https://didacticgameszu.blogspot.com/p/1.html
Тематичний план №2
https://didacticgameszu.blogspot.com/p/2.html
Кіберджура (ArcGIS OnLine)
За допомогою сучасних хмарних технологій ArcGIS OnLine, школярі створюють вебсторінки, де розміщують біографії різних історичних постатей, а вчителі проводять інтегровані уроки. Більше того, у такий спосіб діти мають змогу моделювати історичні події, аналізувати причиново-наслідкові ланцюжки боротьби «добра» зі «злом», досліджувати навколишнє середовище, і, зрештою, проєктувати бачення власного майбутнього у своїй країні.
https://kiberdjura.blogspot.com/
https://www.facebook.com/cyberdjura/
Платформа Вишкіл
Професійні відеоуроки по військовій тематиці, більшість уроків співпадає з програмою.
https://www.facebook.com/vyshkil/about
ІІ Міжнародна конференція Прикладне значення фізичної та військової підготовки у майбутній професії
https://www.youtube.com/watch?v=aveSRN_cfUM
Фізичне виховання та військово-прикладна підготовка молоді України
У навчально-методичному посібнику розкривається зміст, форми і методи фізичної та військово-прикладної підготовки, військовопатріотичного виховання молоді, підготовки до військової служби в Збройних Силах України.
Рекомендується для студентів військових кафедр, викладачів фізичного виховання і допризовної підготовки, а також усіх, хто причетний до військово-патріотичного виховання школярів, студентів, військовослужбовців.
http://eprints.cdu.edu.ua/854/1/jkeksenko.pdf
Немає коментарів:
Дописати коментар
Залиште, будь ласка, свій коментар, відгук, зауваження тощо. Щиро дякую!